Bugün: 31.05.2020

Kaymakam YILMAZ, HEM Müdürlüğünü Ziyaret Etti

Kaymakam YILMAZ, HEM Müdürlüğünü Ziyaret Etti
Haliliye İlçe Kaymakamı Ali YILMAZ Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünü ziyaret ederek, yapılan çalışmalar hakkında Merkez Müdürü Ömer HAYDARLI’dan bilgi aldı.01.11.2018 13:22
Merkezin girişinde Okul İdarecileri tarafından karşılanan Kaymakam YILMAZ Merkezde eğitim gören kursiyerleri ziyaret etti.
Kaymakamlığımızca 2018 yılı teknik destek programı kapsamında hazırlanan ve Karacadağ Kalkınma Ajansı tarafından onaylanan “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” projesi kapsamında eğitim gören kursiyerlerle bir müddet sohbet etti. Eğitim Hocası Duygu ONGAN tarafından verilen dersi de dinleyen Kaymakam Ali YILMAZ kursiyerlere hitaben yaptığı açıklamada “Bilindiği üzere; Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri, girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmak ve girişimcilerin bir iş planına dayalı olarak kuracakları işletmelerin başarı düzeylerini artırmak amacıyla düzenlenir. Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerinin hedef kitlesi kendi işini kurmak isteyen gerçek kişiler olup, eğitimler genel katılıma açıktır. E-Devlet sistemi üzerinden yapılan başvurular neticesinde kesinleşen isim listelerinin KOSGEB İdaresi tarafından Kaymakamlığımıza gönderilmesi sonucu uygulanan olan eğitimler 30'ar kişiden oluşan 4 gruba verilmektedir. Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi 32 ders saatini içeren sınıf içi ders ve atölye çalışmalarından oluşmaktadır. Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerinde kursiyerlerimize ilave eğitimler, iletişim ve insani ilişkiler, iş kurma sürecinde resmi kurumlara başvuru şekilleri gibi destek konularında da eğitimler verilmektedir. Kursiyerlerimizi, Proje Koordinatörümüzü, KOSGEB İdaresini ve diğer İdarecilerimizi kutluyorum. En önemlisi bu projenin hazırlanması, onaylanması ve hayata geçirilmesi aşamalarında emeği geçen Karacadağ Kalkınma Ajansı ve Yetkililerine teşekkür ediyorum” dedi.
Daha sonra; Haliliye Belediye Başkanlığına ait Gençlik ve Eğitim Merkezinde Haliliye Halk Eğitim Merkezi ile ortaklaşa düzenlenen üniversiteye hazırlık kurslarını inceleyen Kaymakam YILMAZ Gençlik Merkezi Sorumlusu ve Haliliye Belediyesi Kültür ve Sosyal Hizmetler Müdür Yardımcısı Nezihe KAYA’dan merkezin çalışmaları hakkında bilgi aldı. Sınıfları tek tek dolaşan ve eğitim gören öğrencilerle bir müddet sohbet eden Kaymakam YILMAZ kendisinin üniversiteye hazırlanması ve öğrencilik yıllarına ait anılarını anlattı.
Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ömer HAYDARLI’dan düzenlenen kurslar hakkında bilgi alan İlçemiz Kaymakamı Ali YILMAZ yaptığı açıklamada “Memnuniyetle görüyorum ki; örgün eğitimin yanında yaygın eğitime de büyük bir talep var. Vatandaşlarımız HEM Müdürlüğümüzce düzenlenen kurslara gidip meslek edinme ve becerilerini geliştirme konularında çok istekli. Şu anda hem uygulamalı girişimcilik eğitimi alan kursiyerlerimiz, hem Haliliye Belediye Başkanlığı ile müşterek düzenlenen üniversiteye hazırlık kurslarımız ve diğer kurslarımızda eğitim gören kursiyerlerimizin memnuniyetlerini gözlerinden okumak mümkün. Üniversiteye Hazırlık Kurslarımızda bin’i aşkın, diğer kurslarımızda da toplam 32.000 civarında kursiyerimize yıl boyunca eğitim verdik. Talep olması halinde bu eğitimler aksatılmadan devam edecek. Beni bugün sevindiren diğer bir olay da; tüm bu kurslarımıza sadece Haliliye’den değil, Eyyübiye, Karaköprü İlçelerinden veya kırsal mahallelerden gelen öğrencilerin de oluşudur. Tüm idarecileri, öğretmenleri ve kursiyerlerimizi tebrik ediyorum.”dedi.
İlçemiz Kaymakamı Sayın Ali YILMAZ’ın Halk Eğitim Merkezini ziyaret programına İlçe Yazı İşleri Müdürü Mehmet Emin SEYMEN de refakat etti.
  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.