Bugün: 31.05.2020

15 Temmuz..


Merhaba değerli okurlar; Uzun bir aradan sonra tekrar birlikteyiz.

Aslında bu köşemi Pazar Günü Yeni Kapı’da yapılacak olan Demokrasi Mitingi’nden sonra yazacaktım fakat ülkemizin içinde bulunduğu durumdan dolayı bugün yazmak istedim.

15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra tüm millet tek yürek olduk ve birlik beraberlik örneği sergiledik.  Bu milletimiz ve ülkemiz için oldukça gurur verici. Bazılarımız devletimizin bekası ve ülkemizin huzuru için kendilerini tankların önüne attılar. “ Çünkü Başka Türkiye Yok” sözünü bir kez daha yinelettirdiler bize.  Kamyonla darbe girişimine direnen Şerife Teyze (Şerife Boz) bizlere tarihteki Nene Hatun’u hatırlatarak bir kez daha duygulandırdı bizi. Tarihte düşmana taviz vermeyen bu millet kahramanlığını bir kez daha sergiledi. Günlerdir meydanlarda demokrasi nöbetine çoluk çocuğuyla gelen ve sabahlara kadar nöbet tutan bu milleti tarih unutmayacak.

Vatanına sahip çıkaranlar kadar  evlerinde yan gelip yatanlar da var elbette: Hükümetin öğrenci yardımı, doğum yardımı, yaşlı yardımı engelli ve ihtiyaç sahibi yardımı kışlık yakacak ve gıda yardımı ve bir çok nimetten faydalanan ve “Bana dokunmayan yılan bin yaşasın” felsefesini taşıyarak umursamaz davrananlar vatanseverliklerini sergilediler!.

Darbe girişimi oldu, bazı vatandaşlarımız kıllarını bile kıpırdatmadı. Devletin bütün imkanlarından faydalanıp da 2 saat nöbet tutamayanlar sizler de tarihe geçtiniz. Gözünüz Aydın!...

YORUMLAR (1)

Sayın Şil, çok güzel bir konuya değinmişsiniz, Urfa`da gazeteci diye geçinen muslukçular kalıpçılar, tırşıkçılar sayesinde gazetecilik mesleğinin itibarı da kalmadı. Özellikle röportaj alıp her ropörtaja kendisini 50-100 liraya satan insanlar yüzünden kimse ropörtaj da vermek istemiyor. Gerçek gazetecilere bile soyguncu gözüyle bakıluyor26.03.2015 16:34

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 14888